Küba Ziyaret Vizeleri

Küba Aile  Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar
 

Vize başvuru formu

Küba Turistik Vize müracaatı için Küba Vize Başvuru Formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Başvuru Formunun dikkatli ve eksiksiz doldurulmasına ve formda beyan edilen bilgilerin seyahatin gereklerini kanıtlayıcı belgelerle desteklenmesine özen gösterilmelidir.


Pasaport
Pasaport veriliş tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır. Pasaport fotokopisi evrakların arasına eklenmelidir.
 

Biyometrik fotoğraf

Küba Turistik Vize başvurusu için istenilen Biyometrik Fotoğrafın standartları; Küba Turistik Vize başvurusu için kullanılacak fotoğrafın 6 aydan daha eski olmaması gereklidir. Fotoğraf, 45 mm genişlik ve 60 mm yüksekliğe sahip olmalı ve beyaz arka fonda çekilmelidir. 1 adet biyometrik fotoğraf bu standartlara uyularak hazırlanmalıdır.


Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 

Küba Halk Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen kişilerin Nüfus Cüzdanı fotokopilerini de evraklar arasına koyması gerekmektedir.


Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu 

Küba seyahatiniz için hazırladığınız belgelerde yer alan gidiş ve dönüş tarihlerini kapsamalıdır.
 

Seyahat Sağlık Sigortası

Küba seyahatinize çıkmadan önce seyahat sürenizi kapsayan seyahat sağlık sigortası işlemlerinizi tamamlayıp başvuru evrakları arasına eklemeniz gerekmektedir.


Davetiye
Davet eden kişinin göndereceği davetiye belediye onaylı olup, davet eden kişinin pasaport ve kimlik kartı fotokopisi ile beraber sunulmalıdır.

 

 

 

 

 

 

Küba Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.cubadiplomatica.cu